\\\\"\\\\"
Eğitim:
2014 bursluluk sınavı başvuru, bursluluk sınavı ücreti hangi bankalara yatırılır?

2014 PYBS başvuruları ve uygulamalarında kullanılacak olan başvuru kılavuzu, MEB tarafından yayınlanmıştır..
 
Bu kılavuzda; PYBS"yi kazanan öğrencilerin parasız yatılılığa veya bursluluğa yerleştirilmeleri ve YBO"dan parasız yatılı olarak mezun olan öğrencilerin sınavsız parasız yatılılığa yerleştirilmeleri ile ilgili usul ve esaslar yer almaktadır..

Sınavın tarihi: 5, 6, 7, 9, 10 ve 11"inci sınıflara yönelik olarak PYBS, 22 Haziran 2014 tarihinde Türkiye saatiyle saat 10.00"da, MEB YEĞİTEK tarafından yapılacaktır..

2014 PYBS Başvuru ve Uygulama E-Kılavuzu İndirmek İçin Tıklayın..!
 
Sınavın yapılacağı yerler: PYBS, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise sınava girecek en az 10 (on) öğrenci olmak kaydıyla; Lefkoşa, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek"te yapılacaktır..
 
PYBS başvuru tarihleri: 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11"inci sınıfların sınav başvurusu; 17-28 Mart 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Ancak, 8"inci sınıf öğrencileri ayrıca PYBS"ye katılmayacak olup sadece başvuru şartları ile ilgili belgelerini bu tarihler arasında okul müdürlüklerine ibraz edeceklerdir..

8. sınıf öğrencileri için PYBS: 8"inci sınıf öğrencileri için ayrıca PYBS yapılmayacak olup, bu öğrencilerin ortak sınavlardan aldığı puanlar kullanılarak parasız yatılılığa ve bursluluğa yerleştirme işlemleri yapılacaktır..
 
Parasız yatılılık veya bursluluk hakkından yararlanmak isteyen 8"inci sınıf öğrencileri, başvuru şartlarını öğrenmek üzere halen eğitim gördükleri okul müdürlüklerinden bilgi alarak, başvuru için gerekli belgeleri hazırlayacaklardır. Tercih döneminde ise tercihlerini okul müdürlüklerinden yapacaklardır.
 
Öğrenciler “PYBS Kılavuzu”na ve ilgili mevzuata, http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinden ulaşabilecektir..

pybs_17032014

KAYNAK:Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Enderunlu Öğrenciler Ankara’da
Rehberlik çalışmalarına oldukça önem veren Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi, öğrencilerine farklı...

Haberi Oku