Dünya:
Salih Müslim: Kobani'de soykırım adım adım geliyor
Almanya’nın Düssledorf şehrinde ‘IŞİD teröristlerini durdurun – Apo’ya özgürlük’ sloganıyla düzenlenen mitingde konuşan Salih Müslim, Kobani için herkesin konuştuğunu ama kimsenin yardım etmediğini dile getirdi. Kimsenin kabul edemeyeceği bir mezalime karşı uluslararası topluma çağrıda bulunan “Demokrasi için, insan hakları için yardım edin. Kobani’de yeni bir Kürt soykırımı adım adım yaklaşıyor.” dedi.

KRV Eyalet Meclisi önünde PKK bayrakları ve Abdullah Öcalan posterleriyle toplanan yaklaşık 20 bin kişiye hitap eden Salih Müslim, İngilizce ve Kürtçe konuştu.

Gösteride Kobani’den canlı telefon bağlantısı kurulan Enver Müslim ise asimetrik bir savaş içinde olduklarını ifade ederek “IŞİD’in askeri üstünlüğüne rağmen kahramanca Kobani için ve insanlık onuru için çarpışıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Sol Parti’nin Federal Milletvekili Wolfgang Gehrcke, Türkiye’den PKK’lıların sınırı geçmesine izin vermesi IŞİD için ise sınırları kapatmasını istedi.

Türkiye ve Erdoğan aleyhine sloganların atıldığı alanda ‘Silah? Çözüm değil. Barış, özgürlük, güvenlik koridoru. Hemen!’, ‘IŞİD Kürdistan’dan def ol’ gibi pankartlar açıldı
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ali kamil 5 yıl önce

20 bin avaz avaz bsgirmaktansa buyurun kobani ye

Görme engelliler için umut ışığı
ABD'de yapılan yeni bir araştırmaya göre, göz içindeki dokular tedavi edilerek görme yolları bağlantılarının...

Haberi Oku