Dünya:
Obama'dan Clinton'a 'first lady' dokundurması

Başkan Obama’nın Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nın (President of the United States) kısaltması ‘POTUS’ olarak açtığı yeni hesabı ‘kişisel hesabım’ şeklinde duyurması eski Başkan Bill Clinton’ın dikkatini çekti.

POTUS adıyla kişisel hesap olamayacağını düşünen Bill Clinton Twitter üzerinden Başkan Obama’ya “ Twitter’a hoşgeldin. Bu kullanıcı adı ofiste mi kalacak” şeklinde bir soru sordu.

Bu soru üzerine Başkan Obama, POTUS hesabının Beyaz Saray’ın kontrolünde olacağını belirten bir twit attı. Obama twitine şu ifadeyi de ekledi: “FLOTUS ile ilgilenen birini biliyor musun?”

ABD Başkanlarının eşlerine ‘First Lady’ deniyor. “FLOTUS” (First Lady of the United States) ABD Başkanı’nın eşinin resmi hesabı. Şua nda Obama’nın eşi Michelle Obama tarafından kullanılıyor.

Bill Clinton’ın eşi Hillary Clinton 2016 başkanlık seçimlerinde ABD Başkanlığı’na en güçlü aday olarak gösteriliyor. Clinton seçimi kazanırsa ABD’nin ilk kadın başkanı olacak, Bill Clinton ise ABD Başkanı'nın eşi.

Obama bu twiti ile Clinton’a Hillary Clinton’ın başkan olması halide FLOTUS hesabını kullanabileceği şeklinde bir şaka yaptı. (cihan)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Görme engelliler için umut ışığı
ABD'de yapılan yeni bir araştırmaya göre, göz içindeki dokular tedavi edilerek görme yolları bağlantılarının...

Haberi Oku