\\\\"\\\\"
Dünya:
Metin Şentürk Kosova Kamu Televizyonu Rtk
Kosova Başbakanı Hashim Thaçi’nin eşi Lumnije Thaçi’nin daveti üzerine Kosova’ya gelen Dünya Engelliler Birliği ve Dünya Engelliler Vakfı Başkanlığı’nı yürüten ünlü sanatçı Metin Şentürk, Kosova Televizyonunda yayınlanan IMAZH (imaj) programına katıldı.

Bol kahkahalı geçen programda Şentürk konuşmasına Arnavutça teşekkür ederek başladı. Priştine ziyareti çerçevesinde üst düzey yetkililerle gerçekleştirdiği görüşmeleri anlatan Şentürk, "Bundan sonra engelli kardeşlerimiz için önemli projeler gerçekleştireceğiz. Başbakan, Dışişleri Bakanı, Kültür Bakanı ve Kamu Yönetimi Bakanı ile yapılabilecek projeleri görüştük" diyen ünlü sanatçı, Kosova’da engelliler yararına yapılacak büyük bir konserin de müjdesini verdi. Kosova’ya ilk ne zaman geldiniz sorusuna ise Şentürk esprili bir dille, "Ben arada geliyordum ama kimsenin haberi olmadı" cevabını verdi. Şentürk ayrıca çocukluk zamanında annesiyle birlikte sık sık Kosova’yı ziyaret ettiklerini ancak aradan yıllar geçmesiyle aile ziyaretlerinin azaldığını da aktardı.

Dünya Engelliler Vakfı olarak, engelliler için erişilebilirlik, rehabilitasyon ve eğitim doğrultusunda çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Şentürk, Kosova Başbakanı Hashim Thaçi’nin eşi Lumniye Thaçi’nin 2 ay önce Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyarette işbirliği imkanlarını ele aldıklarını ifade etti.

“BEN HİKAYEMİN KAHRAMANI OLMAYI TERCİH ETTİM”

"Görme engelli olmanıza rağmen müzik alanında büyük başarılara imza attınız. Bunu nasıl başardınız" sorusuna ünlü sanatçıdan yine "Benim için zor olmadı ben işime geleni gördüm" şeklinde esprili bir cevap geldi. İnsanın hayatını kendisi yazamayacağını belirten Metin Şentürk, "Hikayeyi Allah yazar, kullar oynar. Burada önemli olan kahraman mı yoksa figüran mı olacaksın. Ben kendi hikayemin kahramanı olmayı tercih ettim" dedi.

“AMAÇ ENGELLİLERİN HER ŞEYİ YAPABİLECEĞİNİ GÖSTERMEKTİ”

Ünlü sanatçı Metin Şentürk’e Guiness Rekorlar Kitabı’na girdiği olay da soruldu. Dört yıl önce görme engelliler hız rekorunu kıran Şentürk, amacının engellilerin her şeyi yapabileceğini göstermek olduğunu kaydetti. "Korkmadınız mı" sorusuna Şentürk’ün, "Korksaydım yapamazdım. İsterseniz çıkışta sizi arabayla eve bırakabilirim" cevabı stüdyodakileri kahkahaya boğdu.

Yaklaşık bir saat süren programda Şentürk şarkı söylemeyi de ihmal etmedi. Metin Şentürk, söylediği Türkçe şarkıların yanı sıra Arnavutça şarkı da söyleyerek büyük alkış aldı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Görme engelliler için umut ışığı
ABD'de yapılan yeni bir araştırmaya göre, göz içindeki dokular tedavi edilerek görme yolları bağlantılarının...

Haberi Oku