Dünya:
Mahkeme Saakaşvili ve ailesinin mal varlığına el koydu
Gürcistan'da mahkeme eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili’nin ve ailesinin mal varlığına el koydu. Bu kapsamda Gürcü liderin; eşi ve annesi üzerindeki mallara da el konuldu. Mahkemenin Saakaşvili’nin ninesinin eski otomobiline de el koyulmasını istediği belirtildi.
Mahkeme eski Gürcü lideri, görevini kötüye kullanmakla suçluyor.

Saakaşvili’nin avukatı Otar Kahidze,“Ne yazıkki yasa gereği bu kararı protesto edemiyoruz. Bu yüzden Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvuracağız. El konulan mallar arasında Saakaşvili’nin ninesinin eski otomobili ve arazisi de var.” dedi.
Avukat Kahidze müvekkiline isnat edilen suçlamalarla ilgili hiç bir delilin bulunmadığını iddia ederek olayın siyasi olduğunu kayd etti. Tiflis’in isteği üzerine Saakaşvili’nin uluslar arası kırmızı bültenle arandığı kaydedildi. Saakaşvili’nin şu anda ABD’de eğitim amacıyla bulunduğu iddia ediliyor.

Mahkeme daha önce de Saakaşvili, Gürcistan eski Adalet Bakanı Zurab Adeişvili ve eski Savunma Bakanı David Kezeraşvili’nin gıyaben tutuklanmasına karar vermişti.

Geçtiğimiz şubat ayında ise Gürcistan eski Başbakanı Vano Merabişvili’ye de yolsuzluk, zimmetine para geçirmek ve görevini kötüye kullanmak suçlarından 5 yıl hapis cezası verilmişti. Merabişvili, Saakaşvili döneminde 5 Temmuz-25 Ekim 2012 ayları arasında başbakanlık görevinde bulunmuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Mojekler Mekany Türkmenistan 4 yıl önce

vay bee, Gürcistana paralel yapi el koydu desenee, Erdogan gibisi yokmu orada hirsiz bakanlari koltuguna salarak halkdan gizleyecek???....

Görme engelliler için umut ışığı
ABD'de yapılan yeni bir araştırmaya göre, göz içindeki dokular tedavi edilerek görme yolları bağlantılarının...

Haberi Oku