Dünya:
Arnavutluk hükümeti: Erdoğan siyasi bir talepte bulundu, cevabı verildi

Bakan Tahiri, Erdoğan'ın 'paralel yapı' ve 'terörist' olarak adlandırdığı hareket ile ilgili Arnavutluk hükümetinden taleplerinin sorulması üzerine şunları söyledi:

"ULUSAL DAR SİYASİ ÇIKARLAR"

"Erdoğan’nın söz konusu talebi, bölgede güvenliğin sağlanmasına matuf olmaktan ziyade tamamen siyasidir ve ilgili makamlardan uygun cevabı almıştır. Terör ile ortak mücadele alanında partnerlerimizle birlikte her ülkede, bölge veya global arenada risk oluşturan unsurları kapsayan bir katalog hazırlamaya karar verdik. Terörle mücadele konusunda partnerlerimizle işbirliği içnde hareket edip, bu mücadeleyi ulusal dar siyasi çıkarlara hizmet etmeyecek şekilde gerçekleştirmeye çalışacağız."

ERDOĞAN, 'OLUMLU YAKLAŞTILAR' DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk ziyareti dönüşünde uçağına aldığı gazetecilere yaptığı açıklamada, "Arnavutluk’taki paralel yapılanmayı da konuştuk. Cumhurbaşkanı ile de Başbakan ile de konuştuk. Olumlu yaklaştılar." demişti.

EĞİTİM BAKANI: TÜM OKULLAR DENETİMDEN GEÇMİŞTİ

Arnavutluk Eğitim Bakani Lindita Nikolla da geçtiğimiz yıl yaptıkları eğitim reformu kapsamında ülkedeki tüm okulları denetimden geçirdiklerini hatırlatarak, "Bu denetim sonucunda, kriterlere uygun olmayan ve kapanması gereken 13 üniversiteyi zaten kapattık." demişti.

Kapatılanlar arasında Türk okulları bulunmuyordu.

MECLİS BAŞKANINDAN TÜRK OKULUNA ZİYARET

Arnavutluk Meclis Başkanı Ilir Meta da Erdoğan'ın ziyaretinde Gülen Hareketi ile ilgili mesajları ülkede tartışılırken, başkent Tiran’daki Türk kolejinde düzenlenen yıl sonu etkinliğine iştirak etmişti.

Başkan Meta, kızının okuduğu koleji eşiyle birlikte ziyaret etmişti. Turgut Özal Koleji'nde yıl sonu müsameresini izleyen Başkan Meta, Kolej Müdürü Hüseyin Yavuz'la yan yana oturmuştu. (cihan)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Görme engelliler için umut ışığı
ABD'de yapılan yeni bir araştırmaya göre, göz içindeki dokular tedavi edilerek görme yolları bağlantılarının...

Haberi Oku