Dünya:
AP'den Davutoğlu'na çok ağır Dr. Hatice Özçelik mektubu

Yeşiller Grubu Eşbaşkanı Rebecca Harms, ‘ciddi endişelerini’ vurguladığı mektubunda Davutoğlu’na ‘otoriterleşmeye doğru gidişe’ acilen müdahale etme çağrısı yaptı. Cihan’ın ulaştığı mektupta Harms sık sık ‘çok endişeli’ olduğunu kaydetti.

‘Artan ümitsizlik’ içinde Türkiye’deki gelişmelerle ilgili kendisiyle temasa geçme ihtiyacı hissettiğini belirten Harms, yargıya yapılan siyasi müdahaleleri ve basına baskıları yakından takip ettiğini belirterek, ‘ciddi endişeler taşıyorum’ ifadesini kullandı.

Hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer’in HSYK tarafından savunmaları dahi alınmadan tutuklanmalarını ‘yasadışı’ olarak nitelendiren Harms, Metin Özçelik’in eşi Dr. Hatice Özçelik’in yine savunması alınmadan ve hiçbir gerekçe gösterilmeden Bezm-i Alem Üniversite Hastanesi tarafından işten çıkarılmasına tepki gösterdi.

Harms, mektubunu "Türkiye Cumhuriyeti’nde hukukun üstünlüğü ilkesinin tekrar tesis edilmesi, otoriter ve gayri-demokratik bu gidişin acilen durdurulması için müdahale etmenizi rica ederim." cümlesi ile bitirdi. (cihan)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Görme engelliler için umut ışığı
ABD'de yapılan yeni bir araştırmaya göre, göz içindeki dokular tedavi edilerek görme yolları bağlantılarının...

Haberi Oku