Denizli nSeçim Sonuçları 2014 - Denizli Yerel Seçim Sonuçları - Türkiye Geneli Seçim Sonuçları

Denizli nSeçim Sonuçları 2014 - Denizli Yerel Seçim Sonuçları - Türkiye Geneli Seçim Sonuçları

Denizli seçim sonuçları 2014 ne olur kim kazanır? 2014 yerel seçimleri Denizli seçim sonuçları Denizli 2014 Yerel seçim sonuçları, Denizli 2014 yerel seçim sandık sonuçları hakkında detaylı bilgiler ve istatistikler sizler için bu haberimizde. Denizli 30 Mart Yerel Seçim Sonucu 2014 (30 Mart Yerel Seçimi Denizli Sandık Sonuçları) İl İl, İlçe İlçe yerel seçim sonuçları 30 Mart 2014, İşte (2014 Denizli yerel seçimleri ve seçim sonuçları) ilgili detaylı bilgiler...

Denizli nSeçim Sonuçları 2014 - Denizli Yerel Seçim Sonuçları - Türkiye Geneli Seçim Sonuçları

Türkiye Yerel Seçimleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları 2014

Denizli seçim sonuçları 2014
ne olur kim kazanır?

2014 yerel seçimleri Denizli seçim sonuçları, Denizli 2014 Yerel seçimi sonuçları, Denizli 2014 yerel seçim sandık sonuçları hakkında detaylı bilgiler ve istatistikler sizler için bu haberimizde hazırlanmıştır.

Denizli 30 Mart Yerel Seçim Sonucu 2014 (30 Mart Yerel Seçimi Denizli Sandık Sonuçları) İl İl, İlçe İlçe yerel seçim sonuçları 30 Mart 2014 için aşağıdaki bağlatıya tıklayarak seçim sonuçlarına ulaşabileceksiniz.

İşte 2014 yerel seçimleri ve seçim sonuçları ilgili detaylı bilgiler...

Türkiye Yerel Seçim Sonuçları 2014 (DENİZLİ) İçin Tıklayın..!

yerel_sonuclar_28032014

Vatandaşların düzenli aralıklarla yöneticilerini seçmek için oy kullanmalarıdır. Ülkemizde seçimler genel ve yerel olmak üzere ikiye ayrılır.

Yerel seçim: Vatandaşlar belirli süreler için köy, mahalle, belde, ilçe veya ilinin yerel hizmetlerini yerine getirmesi için yöneticilerini seçerler. Örneğin belediye başkanı ve muhtar seçimi yerel seçimlerdendir.

Genel seçim: Anayasa ve yasaların öngördüğü şartlar çerçevesinde beş yılda bir yapılan seçimlere denir. Bu seçimde vatandaşlar belirli süreler için ülkenin yönetiminde kendisini temsil etmek üzere milletvekillerini seçerler. Seçilen milletvekilleri yasama ve yürütme görevlerini üstlenirler.

30 Mart Pazar günü yerel yönetimlerin karar ve yürütme organını oluşturacak kişilerin seçileceği bir seçimden geçeceğiz..

6360 Sayılı Büyükşehir Yasası ile büyükşehir sayısı artarken, yerel yönetimlerde önemli değişiklikler de yapıldı.

Pazar günü yapılacak seçimde bizi neler bekliyor? Sandık başına gittiğimizde oyumuzu nasıl kullanacağız ve kimleri seçeceğiz?

Seçim yeri büyükşehirde olan bir seçmen hangi organların seçimini yapıyor?

Büyükşehirde olan bir kişi öncelikli bulunduğu ilin büyükşehir belediye başkanını seçecektir. Daha sonra bulunduğu ilçenin belediye başkanı ve belediye meclisi üyelerini, son olarak da bulunduğu mahallenin muhtar ve ihtiyar heyeti seçimini yapacaktır.

Seçim yeri büyükşehir olmayan bir kişi hangi organların seçimini yapacaktır?

Seçim yeri büyükşehirde olmayan kişi öncelikle köy ve mahallede oturanlar ayrımı yapılmaksızın bulunduğu ilçenin il genel meclisi üye adaylarından, il genel meclisi üyelerini seçecektir. Daha sonra eğer kişi mahallede oturuyorsa sınırları dâhilinde olduğu belde veya ilçe belediyesinin; belediye başkanı ve belediye meclisi üyelerini seçecektir. Köy de oturanlar belediye başkanı ve belediye meclis üyesi seçimlerinde oy kullanmayacaktır. Son olarak seçmen oturduğu mahallenin veya köyün muhtar ve ihtiyar heyeti seçimini yapacaktır.

Seçmen Hangi zarfta neye, nasıl oy verecektir?

İl genel meclisi üyeliklerine ilişkin seçim turuncu renkli birleşik oy pusulası ve turuncu renkli zarfa;

Belediye başkanlığına ilişkin seçim MAVİ renkli birleşik oy pusulası ile belediye meclis üyeliğine ilişkin sarı renkli birleşik oy pusulası ile Büyükşehir belediye başkanlığına ilişkin beyaz renkli birleşik oy pusulası mavi renkli zarfa;

Köy seçimlerinde köy muhtarı ile köy ihtiyar meclisi üyelerinin birlikte yazılı olduğu oy pusulası, mahalle seçimlerinde mahalle muhtarı ile mahalle ihtiyar heyeti üyelerinin birlikte yazılı olduğu oy pusulası mor renkli zarfa; konularak ilgili sandığa atılacaktır.

secim_sonuclari_28032014

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Haber Yurdum -   [417244]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde haberyurdum.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

 • CHP'li Eryılmaz: Hükûmet 'Suriye yönetimini devireceğim' diye IŞİD'i destekledi

  CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, partilerinin bu kirli politikalara, Suriye'de ve Irak'ta işlenen suç ve günahlara asla alet olmayacağını söyledi. Eryılmaz, Hükûmet 'Suriye yönetimini devireceğim.' diye üç buçuk yıldır IŞİD dâhil Suriye'de

  02.10.2014 16:52
 • TBMM Genel Kurulu, tezkereyi görüşmek üzere toplandı

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 24'üncü yasama döneminin 5. yasama yılının 2'inci birleşimi, yoklamasız saat 15.00'te açıldı. Birleşimi Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı yönetiyor. Meclis, Irak ve Suriye tezkeresini görüşecek.

  02.10.2014 16:36
 • TBMM Genel Kurulu, tezkereyi görüşmek üzere toplandı

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 24'üncü yasama döneminin 5. yasama yılının 2'inci birleşimi, yoklamasız saat 15.00'te açıldı. Birleşimi Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı yönetiyor. Meclis, Irak ve Suriye tezkeresini görüşecek.

  02.10.2014 16:36
 • MHP'li Günal:Kimse Yok mu'ya yapılan yapılan intikam operasyonunun devamı

  Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Antalya Milletvekili Doç.Dr. Mehmet Günal, Kimse Yok Mu Derneği'nin Bakanlar Kurulu kararı ile kamu yararı statüsünden kaldırılmasının Hizmet Hareketi'ne yönelik intikam operasyonun devamı olduğunu söyledi.Kurban

  02.10.2014 16:20

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na mektup cevabı: Başbakansan gereğini yapKılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'naCumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğluna yazdığı Bank Asya ve diğer bankaların
 • Diyarbakır'da Kürtçe okula operasyon; çok sayıda gözaltı yapıldıDiyarbakır'da Kürtçe okulaDiyarbakırda önceki gün Kürtçe eğitime başlayan ve ikinci kez mührü sökülen okulda nöbet tutanlar gözaltına alındı. Olaylar
 • Konya'ya kar yağdıKonya'ya kar yağdıKonya'ya bu yılın ilk karı yağdı. Konya- Beyşehir Karayolu arasındaki Belenbaşı mevkinde yağan kar trafik akışını olumsuz
 • Asansör boşluğuna düşen genç doktor hayatını kaybettiAsansör boşluğuna düşen gençVan'da kiralık ev baktığı apartmanın asansöründe mahsur kalan Dr. Serdar Yiğit, kurtarıldığı sırada asansör boşluğuna düşerek
 • Fethullah Gülen Hocaefendi, IŞİD'i gazete ilanıyla kınadıFethullah Gülen Hocaefendi, IŞİD'iFethullah Gülen Hocaefendi, ABD'nin önde gelen bazı gazetelerine verdiği ilanla IŞİD terörünü kınadı. IŞİD Zulmü En Ağır

Son Eklenenler