Dolar2,1345Euro2,9515Altın89,284IMKB72.399

Çıkmış tüm ehliyet sınav soruları ve cevapları 2013 - Tıkla Çöz - (Ehliyet Giriş Yerleri Belgesi)

Geçmiş ehliyet sınav sorularına ulaşmak için aşağıdaki adrese tıklayarak indirmek istediğiniz geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevapları sitesine giriş yaparak geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevaplarını anında indirebilirsiniz..

24 Ağustos 2013 Cumartesi 00:18
Çıkmış tüm ehliyet sınav soruları ve cevapları 2013 - Tıkla Çöz - (Ehliyet Giriş Yerleri Belgesi)
Bu Haberi Paylaş

Daha önce geçmiş ehliyet sınav soruları sitemizde yer alıyor. 2013 geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevapları bu sayfamızda sizler için yer almaktadır.

Adayların geçmiş dönem geçmiş ehliyet sınav sorularını çözerek piratik yapmaları onlar için faydalı olacaktır. En son sorular ve cevaplara aşağıda yer alan linkler yardımı ile ulaşabilirsiniz.

 Bu yıl yani 2013 geçmiş ehliyet sınav soruları sizler için hazırlandı. Bu yılın dördüncü sınavı olan 29 Haziran 2013 tarihli sınavında soruları bu sayfada yer alıyor.

Ehliyet Sınav Giriş Yerleri Öğrenmek İçin Tıklayın..!

Geçmiş Dönemlere Ait Ehliyet Sınav Soruları İçin Tıklayın..!

 Geçmiş ehliyet sınav sorularına ulaşmak için  adrese tıklayarak indirmek istediğiniz geçmiş ehliyet sınav soruları linkine tıklayınız. geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevaplarını görüntüleyebilmek için PDF programınız olmak zorundadır.

Geçmiş ehliyet sınav soruları yayınlandıktan sonra sürücü adayları tahmini olarak kaç puan alacaklarını hesaplayacaklardır. 2013 Ehliyet sınav sonuçları resmi olarak açıklamadan rahat edilmeyecek.

 Ehliyet sınavında başarılı olabilmeniz için önceki sınavlarda geçmiş sorular hakkında bilgi sahibi olmanız büyük önem taşıyor. Yılda 7 kez yapılan ehliyet sınavı için önceki yıllarda yapılmış sınavlara ait MTSK geçmiş dönem ehliyet sorularını sitemizde bulabilirsiniz.

Motorlu taşıt geçmiş ehliyet sınav soruları yapıldıkları tarihlere ve yıllara göre ayrı ayrı verilmiştir. Geçmiş ehliyet sınav soruları cevapları meb.gov.tr "den yayınlanmıştır. Milli Eğitim bakanlığı normal şartlarda sınavın yapıldığı ilk salı günü geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevaplarını yayınlardı. Fakat bu sefer perşembe günü yayınlandı.

2013 Yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavına ait geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevaplarına buradan ulaşabileceksiniz.
 
Ehliyet sınav sonuçları için MEB "in belirlediği tarih bekleniyor. 29 Haziran ehliyet sınav sonuçları 9 Temmuz 2013 salı günü ehliyet sınav sonuçlarını açıklayacak. Geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevapları "nın yayınlanmasından sonra azda olsa herkes kaç puan aldığını biliyor. Bu sene ehliyet sınavına girenler çok şanslı. Çünkü artık stajyer dönemi başlıyor ve ehliyet almak daha zorlaşacak.
 
Ehliyet sınavına giren sürücü adaylarının ehliyet almaya hak kazanmaları için bu sınavda sorulan soruların Trafik, İlk yardım ve Motor derslerinden en az 70 puan barajını aşmaları ve bu 3 sınavdan geçtikleri taktirde direksiyon sınavını geçmeleri gerekiyor. Adaylar direksiyon sınavından da en az 70 puan aldıkları durumunda ehliyeti almaya hak kazanacaklar.
 
Sürücü adaylarının ehliyet sınavları için 5 sınav hakkı bulunuyor. Adaylar 5 kere teorik 5 kere de uygulama sınavına girme haklarını bitirdiğinde ise yeniden başvuru yapmaları gerekiyor. Teorik sınav yazılı, uygulamalı sınav ise direksiyon sınavı anlamına gelmektedir. Sürücü adayları ise teorik sınavda uygulanan Motor, İlkyardım, Trafik ve Çevre bilgisi testlerinden 70 puanın altında aldıkları testin sınavına girecekler. Yani başarılı oldukları bölümden tekrar teste tabi tutulmayacaklar.

 Daha önce geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevapları sitemizde yer alıyor. 2013 geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevapları bu sayfamızda sizler için yer almaktadır. Adayların geçmiş dönem geçmiş ehliyet sınav sorularını çözerek piratik yapmaları onlar için faydalı olacaktır. En son sorular ve cevaplara aşağıda yer alan linkler yardımı ile ulaşabilirsiniz.
 Bu yıl yani 2013 geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevapları sizler için hazırlandı. Bu yılın dördüncü sınavı olan 29 Haziran 2013 tarihli sınavında soruları bu sayfada yer alıyor.

 Geçmiş ehliyet sınav sorularına ulaşmak için aşağıdaki adrese tıklayarak indirmek istediğiniz geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevapları linkine tıklayınız. Geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevaplarını görüntüleyebilmek için PDF programınız olmak zorundadır. Geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevapları yayınlandıktan sonra sürücü adayları tahmini olarak kaç puan alacaklarını hesaplayacaklardır. 2013 Ehliyet sınav sonuçları resmi olarak açıklamadan rahat edilmeyecek.

 Ehliyet sınavında başarılı olabilmeniz için önceki sınavlarda geçmiş sorular hakkında bilgi sahibi olmanız büyük önem taşıyor. Yılda 7 kez yapılan ehliyet sınavı için önceki yıllarda yapılmış sınavlara ait MTSK geçmiş dönem ehliyet sorularını sitemizde bulabilirsiniz. Motorlu taşıt geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevapları yapıldıkları tarihlere ve yıllara göre ayrı ayrı verilmiştir. Geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevapları meb.gov.tr "den yayınlanmıştır.

Benzer Haberler