Dolar2,1275Euro2,8555Altın88,607IMKB82.094

Ağustos Ayı Memur Maaş Zammı 2014 - (Asgari Ücret Zammı 2014)

Asgari ücret zammı belli oldu .Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun kararına göre, 1 Temmuz'da asgari ücrete yüzde zam geliyor. Peki 1 Temmuz'da asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? Asgari ücret Temmuz 2013 ne kadar olacak? Asgari ücret ne zamandan itibaren yüzde kaç zamlanacak? Asgari ücrete kaç lira zam geliyor? İşte merak edilen bu soruların cevapları ve 2013 Net Asgari ücret ve 2013 Asgari Ücret hakkında genel ayrıntılar ve detaylar.

01 Kasım 2013 Cuma 11:25
Ağustos Ayı Memur Maaş Zammı 2014 - (Asgari Ücret Zammı 2014)
Bu Haberi Paylaş

2013 Asgari ücret zammı ne kadar ? Asgari ücret vergisi kalkacak mı ?

TBMM"deki partilerin "kırmızı çizgileri"nden kaynaklı çıkıp çıkmayacağı, çıksa da nasıl çıkacağı belirsizlik taşıyan "yeni anayasa"ya ilişkin çalışmalar bugün de devam etti. "Çalışma, İş Güvenliği ve Adil Ücret Hakkı", "Kamu Hizmetlerine Girme Hakkı", "Vatandaşlık", "Seçme, Seçilme ve Siyasi faaliyette Bulunma Hakkı" maddelerini görüşen Anayasa Uzlaşma Komisyonu bünyesindeki Yazım Komisyonu, çalışma hayatını özellikle de işçileri yakından ilgilendiren bir konuda uzlaştı.

'Yeni anayasa'ya "asgari ücretten vergi alınmayacak" hükmünün eklenmesi kararlaştırıldı.

Asgari Ücret 2013 Net Ne Kadar? Öğrenmek İçin Tıklayın..!

Buna göre, çeşitli adlar altında vergi olarak asgari ücretten yapılan 205 liralık kesinti artık yapılmayacak. Komisyon'da, çalışan kadın ve erkekler için eşit işe eşit ücret ilkesinin esas alınması ile işverene, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğan tazminatlar için primi kendisi tarafından ödenen sorumluluk sigortasını yaptırma zorunluluğu da uzlaşılan konular arasında yer aldı.

Asgari ücret zammı belli oldu. Asgari Ücret Tespit Komisyonu"nun kararı çerçevesinde, 1 Temmuz"dan itibaren asgari ücrete yüzde 4.4 oranında zam yapılacak. Zam 31 Aralık 2013 tarihlerine kadar geçerli olacak. Asgari ücretle birlikte asgari geçim indirimi de zamlanacak.

1 Temmuz"dan sonra 16 yaşından büyükler için net asgari ücret 21.5 TL"ye yükselecek.

Brüt asgari ücretten yüzde 14 SSK primi işçi payı, yüzde 1 İşsizlik Fonu primi, yüzde 15 Gelir Vergisi ve Damga Vergisi kesiliyor. 1 Temmuz"dan itibaren bin 21 TL olan asgari ücret üzerinden yüzde 14.5"lik SSK primi işveren payı ile yüzde 2"lik İşsizlik Fonu işveren payı ödeniyor. Bu nedenle asgari ücretin işverene maliyeti yaklaşık bin 190 TL"yi buluyor.

KAYNAK: Haber Yurdum 

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Pursaklarda üçüncü Dede Torun Evi açıldı haberi
Dolar2,1275Euro2,8555Altın88,607IMKB82.094

Pursaklar"da üçüncü "Dede Torun Evi" açıldı

Ankara Pursaklar Belediyesi’nin özgün projelerinden biri olan Dede Torun Evi’nin üçüncüsü Yavuz Selim Camii altında açıldı.

10 Ekim 2013 Perşembe 12:36
Pursaklar"da üçüncü "Dede Torun Evi" açıldı
Bu Haberi Paylaş
Ankara Pursaklar Belediyesi’nin özgün projelerinden biri olan Dede Torun Evi’nin üçüncüsü Yavuz Selim Camii altında açıldı.

Daha önce Pursaklar Mimar Sinan Camii altında ve Merkez Mahallesi Belediye Caddesi’nde açılan Dede Torun Evlerine bir yenisi daha eklendi. Üçüncü Dede Torun Evi açılışını Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, başkan yardımcıları ve çok sayıda davetli yaptı. Dualarla açılışı yapılan Dede Torun Evi’nde konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Kuşaklar arası bağı güçlendirip, çocuklarımızı dedeleri ile dedeleri de torunları ile buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yıllar önce Pursaklar’da tespit ettikleri eksiklikten yola çıkarak bu projeyi geliştirdiklerini belirten Başkan Çetin, soğuk havada titreyerek dışarılarda namaz vakitlerini bekleyen hemşerilerini gördüğünde çok üzüldüğünü, bu nedenle onlara sıcak bir yuva kurmaya karar verdiklerini kaydetti.
7’den 70’e her kesime yönelik projeler geliştiren Çetin şunları söyledi: "Biz göreve geldiğimizde dedelerimizle ve torunlarla ilgili herhangi bir faaliyetin olmaması bizleri üzmüştü. Önce edelerimizi ve nenelerimizi spora teşvik ettik, onlardan dua aldık. Biz bunları yaparken aklımıza şu geldi: ‘Soğuk havada dışarı çıkan büyüklerimizin gidecekleri bir yerleri olsun ve buraya çocuklarını, torunlarını da götürebilsinler.’ Bu projelerimiz böylece hayata geçmeye başladı. Bugün üçüncüsünü açtığımız Dede Torun Evimiz her mahallede yaygınlaşıyor. Hayırlı olsun."

Dede ve torunların doldurduğu mekanda misafirler için yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu. Cengiz Taşkent’in seslendirdiği tasavvuf musikisi ile de gönüllere hitap edildi.
Kaynak:   CİHAN